نکات و مراقبت هایی که بعد از جراحی ایمپلنت دندان
 
تا ۲ ساعت بعد از چسباندن روکش، غذایی جویدنی میل نفرمایید و تا ۲۴ ساعت با سمت مقابل بجوید
بهداشت ایمپلنت دندان را در بالاترین سطح خود (با استفاده از Water Jet ، نخ دندان،‌مسواک ، Super Flass و …) رعایت فرمایید. در صورت عدم رعایت بهداشت مناسب و دقیق عمر ایمپلنت شما کاهش می‌یابد.
توجه ویژه توصیه می‌شود که زیر بریج های ایمپلنت حتما روزی یک بار با سوپر فلاس تمیز شود. لذا در رعایت بهداشت بیش از دندان طبیعی توجه فرمایید. در صورتی که نتوانستید از سوپر فلاس استفاده نمایید حتما با تعیین وقت قبلی از متخصص پروتز خود آموزش ببینید. در صورت عدم استفاده تضمینی برای دوام ایمپلنت شما وجود ندارد.
چسب روکش ایمپلنت طبق قوانین علمی رایج در دنیا همیشه به صورت چسب موقت میباشد تا در صورت نیاز چکاپ های آینده به راحتی توسط دکتر معالج خارج و ایمپلنت زیرین بررسی شود، لذا در صورتیکه روکش به هر دلیلی از پایه جدا شد بدون نگرانی با کلینیک دندانپزشکی آرمان تماس گرفته و با تعیین وقت قبلی به مطب مراجعه فرمایید تا مجددا با چسب قوی تر چسبانده شود.
تا یک هفته بعد از تحویل روکش ، حساسیت و درد مختصر لثه و نه ایمپلنت ، محتمل می‌باشد که رفع خواهد شد.
در جایگزینی دندان های خلفی از نظر علمی بهتر است که حجم روکش های ایمپلنت کوچکتر یا مساوی دندان های طبیعی باشد. در این صورت طول عمر ایمپلنت بالاتر خواهد بود لذا آناتومی و حجم روکش ایمپلنت با دندان طبیعی قابل مقایسه نمی باشد.
به علت خالی بودن طولانی محل ایمپلنت گاهی تا چند هفته طول می کشد که عضلات زبان و گونه به وجود روکش جدید عادت نماید لذا احساس برجسته بودن و بیرون زدگی روکش در چند هفته اول کاملا طبیعی است.
لطفا در صورت احساس ایراد در روکش ایمپلنت خود حداکثر تا ۲ هفته بعد از تحویل با مطب تماس گرفته تا وقت معاینه تعیین گردد.
از دلایل دیگر لق شدن روکش ایمپلنت شما ، شل شدن پیچ روکش می باشد، این مورد در خصوص یک سال اول طبیعی بوده که در صورت مشاهده در آینده می توانید با کلینیک دندانپزشکی آرمان تماس گرفته تا وقت تعیین شود.
لطفا ابتدا ۶ ماه بعد و بعد از آن هر سال یک بار جهت چک کردن در ویزیت مجدد ایمپلنت خود به مطب مراجعه فرمایید. در غیر این صورت بروز مشکلات احتمالی متوجه کلینیک دندانپزشکی آرمان نمی باشد
مراقبت هاي پس از انجام اعمال دندانپزشكي ترميمي و زيبايي
مراقبت های قبل و بعد از ارتودنسی
مراقب های پس از انجام لمینیت
مراقب های پس از کشیدن دندان
تماس تلفنی